Newsletter

Szkoła Myślenia Instytutu Obywatelskiego

Redakcja Instytutu, 02.03.2012
19-23 września 2012 r.

Projekt „Szkoła Myślenia Instytutu Obywatelskiego” to cykl szkoleń dla młodych członków Platformy Obywatelskiej RP.

Celem projektu jest dostarczenie uczestnikom wiedzy w dziedzinach związanych z funkcjonowaniem państwa poprzez umożliwienie im udziału w zajęciach, debatach i  warsztatach.oraz wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami.

W ramach Szkoły Myślenia Instytutu Obywatelskiego chcemy zbudować zespół liderów, ekspertów i publicystów, którzy w przyszłości zajmą się działalnością publiczną w swoim regionie.

Szkoła Myślenia to wyjątkowa okazja do udziału w spotkaniach i dyskusjach ze znanymi politykami, ekspertami, działaczami społecznymi i dziennikarzami.

W czasie zajęć uczestnicy mają możliwość poznania zagadnień istotnych w pracy parlamentarnej i społecznej, m.in. z zakresu ekonomii, finansów publicznych, polityki społecznej i Unii Europejskiej.

Spotkania w ramach projektu:

19-23 września 2012 r. – WARSZAWA

II Szkoła Myślenia Instytutu Obywatelskiego

23-25 lutego 2012 r. – WARSZAWA

I Szkoła Myślenia Instytutu Obywatelskiego

Do udziału w szkoleniu zaprosiliśmy polityków i ekspertów. Z uczestnikami I Szkoły Myślenia spotkali się: Jan Krzysztof Bielecki b. premier RP , Grzegorz Schetyna b. marszałek Sejmu RP i b. wicepremier, Rafał Grupiński przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO, Joanna Kluzik-Rostkowska poseł na Sejm RP, Paweł Zalewski poseł do Parlamentu Europejskiego, dr Maciej Duszczyk z-ca dyrektora Instytutu Nauk Społecznych UW,  Roland Freudenstein z-ca dyrektora Centrum Studiów Europejskich, prof. Krystyna Szafraniec UMK, prof. Ireneusz Krzemiński socjolog UW oraz Jacek Żakowski publicysta Polityki. Warsztaty poprowadził Wojciech Onyszkiewicz (Stowarzyszenie Dzielimy się tym, co mamy).

I Szkoła Myślenia Instytutu Obywatelskiego – program do pobrania

Uczestnikami I Szkoły Myślenia Instytutu Obywatelskiego byli członkowie Platformy Obywatelskiej RP w wieku 20-25 lat. Do udziału w 3 dniowych spotkaniach i warsztatach  zostały zakwalifikowane 22 osoby z całej Polski.

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Myśl i działaj” – reportażu z I Szkoły Myślenia Instytutu Obywatelskiego, Warszawa 23-25 lutego 2012 r.