Newsletter

DYSKUSJA: „Niezależni w polityce – co dalej?”

Redakcja Instytutu, 27.02.2011
Serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusji "Niezależni w polityce - co dalej?", która odbędzie się 28 lutego 2011, o godz. 18:30 w Kawiarni Ogrody, przy ul. Mariensztat 21 A w Warszawie. W dyskusji udział wezmą: Ingeborga Janikowska-Lipszyc (Ochocianie-Sąsiedzi), Tomasz Andryszczyk(rzecznik Hanny Gronkiewicz Waltz), Paulina Capała (Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych "ę") i Grzegorz Lewandowski (Chłodna 25, Komisja Dialogu Społecznego ds. Kultury).

Serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusji „Niezależni w polityce – co dalej?”, która odbędzie się 28 lutego 2011, o godz. 18:30 w Kawiarni Ogrody, przy ul. Mariensztat 21 A w Warszawie.

Przez długi czas przedstawiciele organizacji pozarządowych stronili od klasycznej polityki reprezentacji. W ostatnich wyborach lokalnych po raz pierwszy to się zmieniło: wielu lokalnych aktywistów niepowiązanych do tej pory z żadną konkretną partią kandydowało i weszło do rad i samorządów. Czy jest to szansa na przełamanie negatywnego obrazu klasycznej polityki? Czy zawodowi politycy reprezentujący partie mogą spotkać się z niezależnymi działaczami po tej samej stronie barykady? Czy obie strony są gotowe do współpracy?

Uczestnicy dyskusji:

  • Ingeborga Janikowska-Lipszyc (Ochocianie-Sąsiedzi)
  • Tomasz Andryszczyk (rzecznik Hanny Gronkiewicz Waltz)
  • Paulina Capała (Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „ę”)
  • Grzegorz Lewandowski (Chłodna 25, Komisja Dialogu Społecznego ds. Kultury)

Prowadzenie: Joanna Kusiak (DuoPolis, Kultura Liberalna)

W ciągu ostatnich trzech lat warszawiacy w dziesiątkach miejskich inicjatyw, festiwali i gadanin odkrywali swoje prawo do miasta. Cykl „Miasto 2.0” jest przeniesieniem miejskiej rewolucji na następny poziom: wskazuje konkretne problemy i tworzy strategie ich rozwiązania.

Organizatorzy cyklu Miasto 2.0: Instytut Obywatelski, DuoPolis, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Kultura Liberalna

Patroni medialni: Przekrój, MM Warszawa, Dwutygodnik, TVN Warszawa

Serdecznie zapraszamy!

Osoba do kontaktu: Agnieszka Mitkowska tel. 500 036 659, a.mitkowska@instytutobywatelski.pl