Newsletter

DYSKUSJA: „Wielkomiejsko nie znaczy drogo”

Redakcja Instytutu, 08.03.2011
Instytut Obywatelski, Stowarzyszenie DuoPolis i Kultura Liberalna zapraszają na dyskusję: "Wielkomiejsko nie znaczy drogo", która odbędzie się 10.03.2011 r., w Warszawie, Nowy Wspaniały Świat, ul. Nowy Świat 63. Start: godz. 19:00.

Instytut Obywatelski, Stowarzyszenie DuoPolis i Kultura Liberalna zapraszają na dyskusję: „Wielkomiejsko nie znaczy drogo”, która odbędzie się 10.03.2011 r., w Warszawie, Nowy Wspaniały Świat, ul. Nowy Świat 63. Start: godz. 19:00.

Uczestnicy dyskusji:

  • Andrzej Kobel (Stowarzyszenie Prywatnych Przedsiębiorców Traktu Królewskiego)
  • Aleksander Kałasa (Piekarnia Kuracyjna)
  • Wojciech Bartelski (burmistrz Śródmieścia)
  • Marcin Rzońca (radny m. st. Warszawy)

Prowadzenie cyklu: Joanna Kusiak (DuoPolis, Kultura Liberalna)

Wielkie metropolie nie muszą być niedostępnymi, drogimi salonami. W turystycznym Rzymie lokalne, tanie trattorie są ukryte między drogimi restauracjami, w Berlinie wiele lokali działa na zasadzie „Płać ile masz”. Przykład znanego bistro z Krakowskiego Przedmieścia pokazuje, że tanio nie musi znaczyć „brudno” lub „źle”.

Czy po remoncie dworca tanie kanapki muszą zostać zastąpione wyłącznie sieciowymi kawiarniami? Czy filia banku jest ważniejsza od baru mlecznego? Dlaczego kawa w Warszawie jest droższa niż w Berlinie i Rzymie? Czy wielkie miasto musi być niedostępnym, drogim salonem? Czy i jak miasto mogłoby wspierać tanie usługi? Czy możliwy jest tymczasowy, niedrogi wynajem lokali o niejasnym statusie?

W ciągu ostatnich trzech lat warszawiacy w dziesiątkach miejskich inicjatyw, festiwali i gadanin odkrywali swoje prawo do miasta. Cykl „Miasto 2.0” jest przeniesieniem miejskiej rewolucji na następny poziom: wskazuje konkretne problemy i tworzy strategie ich rozwiązania.

Organizatorzy cyklu Miasto 2.0: Instytut Obywatelski, DuoPolis, Kultura Liberalna
Patroni medialni: Przekrój, MM Warszawa,  Dwutygodnik, TVN Warszawa

Osoba do kontaktu: Agnieszka Mitkowskatel. 500 036 659 e-mail: a.mitkowska@instytutobywatelski.pl