Newsletter

DEBATA: Unia po polsku: rynek bez granic

Redakcja Instytutu, 11.05.2011
Serdecznie zapraszamy na debatę, która odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 13 maja br. w Krakowie. Początek spotkania godz. 12.40. W spotkaniu wezmą udział: europosłanka Róża Thun oraz rzecznik polskiej prezydencji Konrad Niklewicz. Debatę poprowadzi dr Magdalena Góra z Instytutu Europeistyki

Euposłanka Róża Thun oraz rzecznik polskiej prezydencji, zastępca dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu Konrad Niklewicz wezmą udział w kolejnej debacie z cyklu ‚Unia po polsku”, organizowanego przez Instytut Obywatelski: „Unia po polsku: rynek bez granic”. Debata odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 13 maja br. w Krakowie o godzinie 12.40 w sali konferencyjnej Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33. Całość poprowadzi dr Magdalena Góra z Instytutu Europeistyki UJ.

1 lipca 2011 r. Polska obejmie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. Jednym z priorytetów naszej prezydencji jest pogłębiona integracja gospodarcza krajów Unii Europejskiej. W dotychczasowych dyskusjach unijnych silnie akcentuje się potrzebę dalszego znoszenia barier biurokratycznych i administracyjnych, które hamują integrację rynku wewnętrznego. Zintegrowany rynek wewnętrzny to w końcu szansa dla tysięcy europejskich przedsiębiorstw, w tym także przedsiębiorstw znad Wisły, na rozszerzenie pola działalności.

Jak  zmierzać do urzeczywistnienia ambitnego celu znoszenia rynkowych barier? Czy Polska jest w stanie zaproponować skuteczne rozwiązania,  mające służyć wszystkim krajom członkowskim UE? Jak plany te wypadają na tle ogólnoeuropejskiej dyskusji dotyczących dalszego wychodzenia z kryzysu ekonomicznego? Na te i inne pytania odpowiedzą uczestnicy krakowskiej debaty „Unia po polsku: rynek bez granic”.

Podczas debaty zaprezentowany zostanie raport: „Unia po polsku: prezydencja 2011” autorstwa Konrada Niklewicza, rzecznika polskiej prezydencji. Raport został przygotowany na zlecenie Instytutu Obywatelskiego i będzie bezpłatnie kolportowany podczas wydarzenia. Debata odbędzie się w języku polskim, zapewniamy symultaniczne tłumaczenie na język angielski.

Udział w debacie wezmą:

  • Konrad Niklewicz – rzecznik polskiego Przewodnictwa w Radzie UE, z-ca dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu
  • Róża Thun – posłanka do Parlamentu Europejskiego.

Spotkanie poprowadzi: dr Magdalena Góra – Instytut Europeistyki UJ.

Wprowadzenie do debaty i prezentacja raportu: „Unia po polsku: prezydencja 2011”: Magdalena M. Baran (Instytut Obywatelski, Kultura Liberalna).

Organizatorzy:

  • Instytut Obywatelski,
  • Instytut Europeistyki UJ,
  • Fundacja Konrada Adenauera w Polsce,
  • Biuro Posłanki do Parlamentu Europejskiego Róży Thun

Patronat medialny: krakowski oddział „Gazety Wyborczej”, Radio Kraków.

Koordynator cyklu „Unia po polsku”: Tomasz Mincer, e-mail: t.mincer@instytutobywatelski.pl.