Newsletter

Polska dla młodych

Redakcja Instytutu, 14.06.2017
Chcemy z Państwem rozmawiać o potrzebach i problemach młodych Polaków.

Gabinet Cieni Platformy Obywatelskiej RP i Instytut Obywatelski zapraszają do udziału w konsultacjach programowych Gabinetu Cieni Platformy Obywatelskiej RP – Polska dla młodych. Spotkanie będzie dotyczyło propozycji zmian w polityce młodzieżowej oraz przyszłych działań na rzecz młodych. Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Obywatelski. Konsultacje odbędą się  29 czerwca 2017 r., w godz. 12.00 – 14.30 w Sejmie RP w Warszawie, przy ul. Wiejskiej 4/6/8 (s. 24, budynek G).

Gabinet Cieni Platformy Obywatelskiej RP oraz Instytut Obywatelski dokładają starań, aby zapewnić forum dla otwartej dyskusji publicznej. W Warszawie chcemy z Państwem rozmawiać o potrzebach i problemach młodych Polaków.

Jakich zmian potrzebuje polityka młodzieżowa w Polsce? Jak popularyzować uczestnictwo młodych w życiu publicznym? Czego oczekują młodzi i jak można ich potrzeby spełnić? Jak wygląda współczesny świat widziany oczami młodych? – to tylko niektóre z pytań, na które postaramy się znaleźć odpowiedzi.

Do dyskusji w I części spotkania zaprosiliśmy wybitnych ekspertów i przedstawicieli organizacji zajmujących się sprawami młodych, m.in. prof. Krystynę Szafraniec, Michała Boniego i Michała Kłopockiego.  W II części spotkania oddamy głos Państwu. Chcemy wspólnie z uczestnikami konsultacji przedyskutować założenia nowej polityki młodzieżowej tak, aby w pełni odpowiadały oczekiwaniom młodych.

Prosimy o potwierdzenie udziału do 26 czerwca br.  +48 22 459 64 41, biuro@instytutobywatelski.pl

 

Organizatorzy: Gabinet Cieni Platformy Obywatelskiej RP, Instytut Obywatelski