Newsletter

Poradnik dla rodziców sześciolatków

Redakcja Instytutu, 24.02.2016
Dziś tysiące rodziców w całej Polsce muszą zadecydować, czy zapisać sześciolatki do pierwszej klasy szkoły podstawowej

Dziś tysiące rodziców w całej Polsce muszą zadecydować, czy zapisać sześciolatki do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Mamy nadzieję, że poradnik pomoże Państwu w podjęciu tej ważnej decyzji.

My nie mamy wątpliwości – polskie sześciolatki wzorem swoich rówieśników z większości krajów europejskich są gotowe, by pójść do szkoły.

Wszystkie dostępne badania wykazują, że dzieci rozpoczynające naukę w wieku sześciu lat świetnie radzą sobie z przyswajaniem wiedzy.

Przedstawiamy opinie czołowych polskich ekspertów, którzy wyjaśniają, dlaczego sześciolatki są gotowe do nauki i jakie korzyści z niej odniosą. Ostrzegamy też przed ryzykiem, jakie niesie ewentualna decyzja o pozostawieniu dziecka na drugi rok w tej samej klasie – co proponuje rodzicom rząd PiS.

Nasz poradnik wyjaśnia też, dlaczego pierwsza klasa podstawówki jest lepszym miejscem dla sześciolatka niż „zerówka” doczepiona do szkoły.

Szkoła to dla sześciolatka nie koniec dzieciństwa, lecz najlepsza szansa na rozwijanie zainteresowań i zdobywanie nowych umiejętności. Pod czujnym okiem nauczycieli, przebywając w gronie rówieśników, sześcioletnie dzieci mają szansę rozbudzić w sobie ciekawość świata, pasję do nauki i otwartość.

Uwierzmy w nasze maluchy. Dajmy im szansę.

Zespół Edukacyjny Platformy Obywatelskiej

Wersja do pobrania Uwierzmy w maluchy