Newsletter

Gliwice, 28.11.2013

Redakcja Instytutu, 20.11.2013
Debata Budżet partycypacyjny. Krótka instrukcja obsługi

Instytut Obywatelski zaprasza na debatę połączoną z prezentacją raportu „Budżet partycypacyjny. Krótka instrukcja obsługi” autorstwa Wojciecha Kębłowskiego. Debata odbędzie się 28 listopada 2013 r. (czwartek) o godz. 17.00 w Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Zwycięstwa 1 w Gliwicach .

W debacie udział wezmą: Piotr Drygała – Biuro Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej, Grzegorz Wójkowski – Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Jarosław Makowski – Instytut Obywatelski.

Budżet partycypacyjny jest szansą na zaangażowanie obywateli w proces decydowania o lokalnych wydatkach i tym samym sprawowania władzy w samorządach oraz większą przejrzystość działań samorządu terytorialnego. Gdy w 2011 roku w Sopocie wprowadzono pierwszy w Polsce budżet obywatelski, nikt nie spodziewał się, że eksperyment ten będzie się cieszył w naszym kraju taką popularnością. Choć zainteresowanie polskich miast budżetem partycypacyjnym jest coraz większe, niewiele jest krytycznych i rzetelnych analiz poświęconych tej tematyce.

Prosimy o przesłanie potwierdzenia udziału w debacie: biuro@instytutobywatelski.pl

Raport Budżet partycypacyjny. Krótka instrukcja obsługi jest opublikowany na stronie Instytutu Obywatelskiego.

Miejsce: ul. Zwycięstwa 1, Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych, Gliwice.