Newsletter

Cieszyn, 27.11.2013

Redakcja Instytutu, 19.11.2013
Debata Budżet partycypacyjny. Krótka instrukcja obsługi

Instytut Obywatelski zaprasza na debatę połączoną z prezentacją raportu „Budżet partycypacyjny. Krótka instrukcja obsługi” autorstwa Wojciecha Kębłowskiego. Debata odbędzie się 27 listopada 2013 r. (środa) o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Zamku Cieszyn przy ul. Zamkowej 3 w Cieszynie.

W debacie udział wezmą: Janina Żagan – Burmistrz Miasta Skoczowa, Joanna WowrzeczkaKrytyka Polityczna w Cieszynie, Mariusz AndrukiewiczFundacja Rozwoju Przedsiebiorczosci Społecznej „Być Razem”, Jarosław Makowski – Instytut Obywatelski.

Budżet partycypacyjny jest szansą na zaangażowanie obywateli w proces decydowania o lokalnych wydatkach i tym samym sprawowania władzy w samorządach oraz większą przejrzystość działań samorządu terytorialnego. Gdy w 2011 roku w Sopocie wprowadzono pierwszy w Polsce budżet obywatelski, nikt nie spodziewał się, że eksperyment ten będzie się cieszył w naszym kraju taką popularnością. Choć zainteresowanie polskich miast budżetem partycypacyjnym jest coraz większe, niewiele jest krytycznych i rzetelnych analiz poświęconych tej tematyce.

Prosimy o przesłanie potwierdzenia udziału w debacie: biuro@instytutobywatelski.pl

Raport Budżet partycypacyjny. Krótka instrukcja obsługi jest opublikowany na stronie Instytutu Obywatelskiego.

Miejsce: ul. Zamkowa 3, sala konferencyjna Zamku Cieszyn, Cieszyn.