Newsletter

KSIĄŻKA: Ekonomia jest prosta

Redakcja Instytutu, 16.10.2012
Instytut Obywatelski przygotował ilustrowaną książeczkę „Ekonomia jest prosta”, przeznaczoną dla dzieci w wieku szkolnym. Jej autorem jest ekonomista Jan Gmurczyk

Instytut Obywatelski przygotował ilustrowaną książeczkę „Ekonomia jest prosta”, przeznaczoną dla dzieci w wieku szkolnym. Jej autorem jest ekonomista Jan Gmurczyk.

Brak wiedzy o zasadach działania finansów i gospodarki nierzadko pociąga za sobą bolesne konsekwencje. Wzięcie wysoko oprocentowanego kredytu, niewłaściwe zarządzanie firmą czy szalejący kryzys finansowy bywają efektem nieznajomości prawideł ekonomii.

By w dorosłym życiu podejmować rozważne decyzje, trzeba kształtować odpowiednie nawyki i uczyć się postrzegać świat już w dzieciństwie.

Napisana prostym i przystępnym językiem publikacja zabiera młodych czytelników w podróż po świecie ekonomii. Jan Gmurczyk pomaga zrozumieć, czym są pieniądze i jak dobrze nimi gospodarować. Tłumaczy, co kryje się pod pojęciami: zarabianie, oszczędzanie, pożyczanie i planowanie domowego budżetu. Wyjaśnia, jak funkcjonują banki oraz oferowane przez nie usługi: kredyty, konta czy lokaty. Wreszcie pokazuje, czym są podatki, budżet państwa oraz deficyt.

Publikację wieńczą zagadki i słownik najważniejszych ekonomicznych pojęć.

Jeśli chcą Państwo otrzymać papierowe wydanie publikacji, prosimy o kontakt mailowy: biuro@instytutobywatelski.pl .

Wersja do pobrania: Ekonomia jest prosta

Zapraszamy do lektury!